Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

OwnYourSECAP seminārs #4: Energopārvaldība un datu analīze

16.05.2023
Online

Par pasākumu

Balstoties uz aptaujas rezultātiem energopārvaldnieku FB grupā, SIA "Ekodoma" 2023.gada 16.maijā organizēja attālināto semināru #4 par tēmu: energopārvaldība un datu analīze.

Uz semināru bija aicināti to pašvaldību energopārvaldnieki, kuri ikdienā izmanto Enerģijas monitoringa platformu. Viens no semināra mērķiem bija pastāstīt energopārvaldniekiem, kādas jaunas iespējas platformā ir pieejamas, kā arī atgādināt par jau līdz šim pieejamām funkcijām, piemēram, kā nosūtīt ēku saimnieku atgādinājumus vai informāciju par enerģijas patēriņa pārtēriņu.

Ņemot vērā energopārvaldnieku vēlmes, Toms Prodaņuks (Ekodoma) praktiski parādīja trīs piemērus, kā energopārvaldnieki var analizēt ēku datus, kas pieejami Enerģijas monitoringa platformas datu eksporta failos. Viens piemērs bija par to, kā identificēt lielākos enerģijas patērētājus, otrs – kā veikt regresijas analīzi, bet trešais – kā aprēķināt kumulatīvos ietaupījumus.

Energopārvaldniekiem īpaši energopārvaldības sistēmas ieviešanas sākumposmā ir jāpārvar ļoti daudz izaicinājumu. Tāpēc trešajā šī semināra prezentācijā Marika Rošā (Ekodoma) mēģināja ieskicēt idejas un piemērus, kā mēģināt iesaistīt arvien vairāk cilvēku energopārvaldības sistēmas ieviešanā.

Visa semināra garumā energopārvaldniekiem interaktīvi tika uzdoti arī jautājumi. Sadaļā Foto no pasākuma ir daži no tiem un arī energopārvaldnieku atbildes.

Pasākuma programma

14:00 Ievads
14:10 Neizpētītās enerģijas monitoringa platformas dzīles. Marika Rošā, Ekodoma
14:30 Padziļināta datu analīze (balstoties uz datiem enerģijas monitoringa platformā). Toms Prodaņuks, Ekodoma
15:10 Atbildību deleģēšana. Pieredze atbildību sadalē. Marika Rošā, Ekodoma
15:40 Jautājumi un nākamās aktivitātes
16:00 Noslēgums

Prezentācijas

Foto no pasākuma

Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram