Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

7 ieteikumi pareizai telpu dzesēšanai

2023/6/30

Lai gan ir sākusies vasara un gribas ievilkt elpu un atpūsties, vajadzība apsaimniekot ēkas un  mājokļus nemazinās. Ja rudenī, ziemā un pavasarī ir aktuāli apkures jautājumi, tad vasarā – dzesēšana.

Lai telpu dzesēšanas pasākums nebeigtos ar ievērojamu enerģijas pieaugumu, esam apkopojuši dažus padomus, ko darīt savās darba vietās:

  • Siltā laikā no rīta atnākot uz darbu, atveriet logus un izvēdiniet telpu, jo āra gaiss ir vēsāks. Pietiks, ja telpu vēdināsiet 5-15 minūtes, bet tā, lai logi ir pilnībā atvērti un tiem priekšā nebūtu nekas novietots. Tas ļauj telpā gaisam vieglāk un ātrāk apmainīties.
  • Pārliecinieties, ka logus var aizvērt ar žalūzijām vai aizkariem, lai telpā neiekļūtu tiešie saules stari dienas laikā un telpa neuzsiltu, un nevajadzētu slēgt iekšā gaisa kondicionieri.
  • Ja tomēr slēdzat iekšā kondicionieri, tad pārliecinieties, ka logi un durvis telpā ir kārtīgi aizvērti!
  • Pieturieties pie optimālas telpas temperatūras vasaras laikā 23-26°C. Efektīvs veids, kā ietaupīt enerģiju, ir iestatīt augstāku temperatūru gaisa kondicionēšanas sistēmā. Vasarā, uzturot temperatūru par 1°C augstāku, enerģijas patēriņu kondicionēšanai var samazināt pat par 10% sezonas laikā.
  • Ģērbieties atbilstoši laikapstākļiem! Ja vasarā ir karsts, nenāciet uz darbu ar džemperi vai biezi saģērbušies. Tad nebūs lieki jāpatērē enerģija gaisa kondicionēšanai. Kā arī nesaslimsiet, ja sakarsis no āra ienāksiet iekšā kondicionētās telpās.
  • Atbrīvojiet visas ventilācijas atveres darbavietā. Nobloķējot šīs atveres, biroja ventilācijas sistēmas darbība tiek papildus noslogota, kā arī gaisa cirkulācijas nodrošināšanai tiks patērēts lielāks enerģijas daudzums.
  • Izvietojiet telpās vairāk istabas augus! Tie palīdz samazināt istabas temperatūru, attīra gaisu un liek justies patīkamāk savā darbavietā.

Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram