Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Enerģijas taupīšana birojos un ofisos brīvdienās

2023/10/18

Lai gan daudzos ofisos esam atgriezušies pie darba klātienē, joprojām varam ietaupīt ievērojamu enerģijas daudzumu, izslēdzot datorus un gaismas un nogriežot apkuri līdz minimumam, kad birojs ir tukšs, piemēram brīvdienās. Ietaupot enerģiju tiks arī samazinātas izmaksas par elektrību un siltumu! Kā tieši rīkoties?

  1. Noorganizē darba tikšanos pirms brīvdienām, lai starp kolēģiem sadalītu pienākumus par virtuves un biroja tehnikas izslēgšanu.
  2. Izslēdz nevajadzīgās iekārtas. Pārliecinies, ka tādas iekārtas kā monitori, kopētāji, printeri un cits brīvdienās nevajadzīgais aprīkojums ir izslēgts un nav atstāts gaidīšanas jeb „stand by” režīmā.
  3. Neaizmirsti virtuvi! Pirms brīvdienām atvienojiet elektriskās tējkannas un miroviļņu krāsnis (ja pirms brīvdienām izdodas pilnībā iztukšot ledusskapi vari atvienot arī to).
  4. Izslēdz kafijas automātus un ūdens dzesētājus. Atstājot lielus kafijas automātus un uzkodu automātus nepārtraukti ieslēgtus, elektrības izmaksas ierīcei gadā var pārsniegt €100.
  5. Izslēdz visas gaismas, gan parastās, gan svētku apgaismojumu, jo abas patērē ievērojamu elektrības daudzumu. Apgaismojot nelielu biroju visu nakti, veltīgi tiek izšķiests apēram tik daudz elektrības, cik nepieciešams, lai uzsildītu ūdeni 1000 kafijas krūzēm.
  6. Izslēdz visas apgaismotās dekorācijas ne tikai, lai taupītu enerģiju, bet arī, lai izvairītos no ugunsgrēka iespējamības. Samazini svētku lampiņu daudzumu un apsver iespēju izmantot LED vai lampiņas, kas izmanto saules enerģiju. Tās izmanto mazāk elektrības un kalpo daudz ilgāk.
  7. Ja brīvdienās birojā nepaliek neviens darbinieks, samazini apkures līmeni, bet pārliecinies, ka temperatūra nenokrīt zem 15 Co grādiem, lai ēkas uzsildīšana pēc brīvdienām neprasītu pārāk lielu enerģijas daudzumu. Izmaksas par siltumu var sasniegt pat līdz pusei no visām enerģijas izmaksām ofisā, tādēļ ietaupījums var būt diezgan ievērojams.
  8. Neiznieko ūdeni. Pirms došanās brīvdienās pārliecinies, ka nav atstāti piloši krāni.
  9. Kārtīgi aizver visus logus un durvis, lai iekštelpās saglabātu siltumu.
  10. Ja kādam darbiniekam nepieciešams strādāt arī brīvdienās, ja iespējams, ļaujiet viņam strādāt no mājām. Tādā veidā dosiet darbiniekiem iespēju brīvdienās būt tuvāk ģimenei, vienlaikus taupot enerģiju.

Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram