Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pieejams jauns rīks pašvaldībām, kas atvieglos pielāgošanās klimata pārmaiņām monitoringu

2023/7/20

Jautājums par pašvaldību spēju pielāgoties klimata pārmaiņām šobrīd kļūst arvien aktuālāks. Tas visbiežāk ir saistīts ar plūdiem, bet ir arī citi izaicinājumi, piemēram, ilgstošs sausums, kaitēkļi u.c. Tā rezultātā jautājumi, kas skar pašvaldības infrastruktūras spēju pielāgoties klimata pārmaiņu radītājām sekām, arvien biežāk nokļūst pašvaldību dienaskārtībās.

Lai pašvaldībām palīdzētu risināt jautājumus, kas skar arī klimata pielāgošanos, projekta OwnYourSECAP (vairāk par projektu šeit: www.ownyoursecap.eu ) ietvaros esam papildinājuši Enerģijas monitoringa platformu ar jaunu moduli – pielāgošanās klimata pārmaiņām monitorings (turpmāk – klimata modulis)

Šis modulis ir ērts un viegli pārskatāms rīks, kurā jebkura pašvaldība var uzsākt veidot datu uzskaiti ne tikai par pielāgošanās pasākumiem, sekot līdzi to efektivitātei, bet arī saprast, kuri sektori ir prioritāri – kuras ir pašvaldības neaizsargātās vietas, piemēram, krastu zonas erozija vai ekonomiskie zaudējumi lauksaimniecībā ilgstoša sausuma un karstuma dēļ utt.

Klimata modulī  tiek uzraudzīti sektori, riski, indikatori un pasākumi. Katru sektoru skar kāds no riskiem un bieži vieni un tie paši riski var ietekmēt vairākus sektorus. Ievainojamības indikatori, savukārt, tiek atlasīti ar mērķi izmērīt, vai pašvaldības ieviestie pasākumi palielina pašvaldības klimatnoturību. Indikatorus izmanto, lai uzraudzītu un kvantificētu riska ietekmi uz sektoru. Pasākumu jēga ir mazināt ievainojamību pret riskiem un novērst un mazināt risku radītās sekas, ko atspoguļo indikatoru vērtības.

Esam sagatavojuši īsu instrukciju (skatīt šī raksta augšējā labajā stūrī), kā izstrādāt Jūsu pirmo pielāgošanās klimata pārmaiņa monitoringa pārskatu Jūsu pašvaldībai!

Būsim priecīgi, ja padalīsieties ar mums arī ar savu pieredzi, rakstot uz platforma@ekodoma.lv.

Vairāk informācijas par Enerģijas monitoringa platformu varēsiet atrast šeit: www.energoplanosana.lv.


Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram