Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

OwnYourSECAP seminārs Vīnē: Pieredze un zināšanas no vairāk kā 40 pašvaldībām Eiropā

2023/5/17

Vairāk kā 40 pašvaldību pārstāvji no 11 ES valstīm 25. un 26. aprīlī  tikās Vīnē projekta OwnYourSECAP ietvaros, lai dalītos pieredzē un zināšanās par ilgtspējīgu enerģētikas un klimata plānošanu, klimata un energoefektivitātes mērķu sasniegšanu un energopārvaldības sistēmas ieviešanu.

Pirmajā dienā pašvaldību pārstāvjiem bija iespēja apskatīt inovatīvus pilsētvides attīstības projektus Vīnē, lai smeltos idejas un pieredzi ilgtspējīgas pilsētvides veidošanā. Viens no objektiem bija “Smartblock Geblergasse”, kur ieviesti dažādi klimata un energoefektivitātes risinājumi esošā pilsētvidē. Šajā projektā, pirmo reizi Austrijā, tika izmantota ģeotermālā enerģija vēsturiskās ēkās. Dienas otrajā daļā tika apskatīts “Seestadt Aspern” viens no lielākajiem pilsētas attīstības projektiem Vīnē, kur bija iespēja apskatīt dažādus klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās piemērus jaunās apbūves teritorijās.

Paralēli, projekta partneri apsprieda projektā gūtos rezultātus un diskutēja par veidiem kā veiksmīgāk strādāt ar pašvaldībām, veicināt kompetences celšanu pašvaldībās un motivēt tās izvirzīt ambiciozākus mērķus!  

Otrajā dienā visi dalībnieki piedalījās darbseminārā, kura ietvaros vairākas pašvaldības dalījās pieredzē par energopārvaldības ieviešanu un klimata mērķu sasniegšanu, kā arī visi dalībnieki iesaistījās praktiskos uzdevumos un diskusijās. Savā pieredzē dalījās pašvaldību pārstāvji no Saldus (Latvija), Lorient (Francija),  Žďár nad Sázavou un Tolštejn (Čehija), Lorqui (Spānija) un AbanoTerme (Itālija).

Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja gan dalīties, gan gūt jaunas idejas, iespaidus un motivāciju turpmākai rīcībai pašvaldību klimata un enerģētikas mērķu sasniegšanai un rīcības plānu ieviešanai!


Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram