Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Padomi gaismekļu izvēlē

2023/4/18

No 2021. gada septembra arī gaismekļiem tika ieviests jauns energomarķējums! Jaunie marķējumi izstrādāti ar mērķi palīdzēt patērētājiem izvēlēties energoefektīvu un viņu vajadzībām atbilstošu apgaismojumu. Kā arī, lai mudinātu ražotājus attīstīt energoefektīvu preču ražošanu nākotnē. Kopumā jaunais energomarķējums būtiski neatšķiras no iepriekšējā, tajā joprojām ir energoefektivitātes skala un gaismekļa elektrības patēriņš. Galvenie jauninājumi ir uzlabots dizains un ir ieviests QR kods, caur kuru var piekļūt papildus informācijai.

Daži padomi gaismekļu izvēlē: 

  • Pārliecinieties, ka izvēlētā gaismekļa gaismas plūsma (izteikta spožuma mērvienībās – lūmenos) atbilst Jūsu vajadzībām. Bukleta aizmugurē atrodama konvertēšanas tabula, kurā vati (W) pārvērsti lūmenos (lm).
  • Pārbaudiet spuldžu patronu un gaismekļu izmērus, lai tie derētu attiecīgajai lampai.
  • Pārlasiet gaismas dimmera lietošanas instrukciju, pirms iegādājaties gaismekli ar maināmu apgaismojuma intensitāti, lai pārliecinātos, ka gaismeklis šim mērķim derēs.
  • Ja vēlaties gaismas toni, kas līdzinās kvēlspuldzes gaismai, izvēlieties gaismekli, kura krāsu temperatūra ir 2700–3000 K (kelvinu) robežās. Ja vēlaties neitrālāku baltās gaismas toni, kas līdzinās dienasgaismai, izvēlieties gaismekli, kura krāsu temperatūra ir 3500–4000 K robežās.
  • Ja vēlaties mākslīgajā apgaismojumā ļoti precīzi izšķirt krāsu toņus (piem. apgaismot gleznas vai bildes), izvēlieties gaismekli, kura krāsu atveides indekss Ra ir vismaz 90.

Papildus informāciju meklē bukletā par gaismekļiem!


Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram