Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Pretī jauniem izaicinājumiem
enerģētikas un klimata jomās

Efektīvas komunikācijas stratēģijas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāniem – ieskats OwnYourSECAP pirmajā seminārā

2023/2/12

Strādājot ar pašvaldībām, bieži redzam, ka ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu ieviešanā tieši komunikācijas aspekti ir ļoti izaicinoši. Atbildīgajiem par šo plānu ieviešanu ir jāpārzina ne tikai enerģētikas un vides jautājumi, bet arī jāspēj produktīvi komunicēt ar dažādām iesaistītajām pusēm – gan pašvaldības iekšienē, gan ar sabiedrību, privāto sektoru un citām iesaistītajām pusēm. Tāpēc pirmais seminārs projekta ietvaros tika veltīts komunikācijas jautājumiem.

Semināra laikā dalībnieki tika aicināti apzināties savu personīgo motivāciju strādāt ar vides un klimata jautājumiem, kā arī apzināt savu lomu savā pašvaldībā un komandā, un izvērtēt, kuri cilvēki pašvaldībā ir būtiskākie, lai konkrētas aktivitātes varētu ieviest. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, dalībniekiem bija jāuzdod sev trīs jautājumi:

  • Bez kura es šo pasākumu nevarēšu ieviest?
  • Es šo darīšu šā vai tā, bet efektīvāk to būtu darīt kopā ar…? (kādu lomu varētu spēlēt citi cilvēki, lai ieviešana būtu efektīvāka)
  • Kurš varētu būt viedokļa līderis, kurā ieklausīsies un kura aicinājumiem sekos citi kolēģi/sabiedrība… ?

Veiksmīgas komunikācijas pamatā ir spēja klausīties citos un saklausīt viņu vērtības, prioritātes un vajadzības, un censties savu ziņu pasniegt caur šo cilvēku skatupunktu, parādot, kā tas saskan ar viņu vērtībām un vajadzībām. Semināra otrajā daļā tika izspēlēta simulācijas spēle, lai parādītu dizaina domāšanas pieejas principus, kuri varētu būt noderīgi pašvaldībā, gan pasākumu atlases, gan jau konkrēto pasākumu ieviešanas plānošanai. Pasākums notika Ropažu pašvaldībā kultūras centrā “Ulbrokas pērle” un tajā piedalījās dalībnieki no kopumā 13 pašvaldībām.

Pie šī raksta, labajā augšējā stūrī atrodami semināra palīgmateriāli!


Kontakti

SIA “Ekodoma”
Noliktavas iela 3-3, Rīga, LV-1010
+371 6732 3212
platforma@ekodoma.lv
Mājaslapa tiek līdzfinansēta no Eiropas Savienības programmas Life saskaņā ar granta līgumu nr. 101077109. Visu atbildību par platformas saturu uzņemas projekta OwnYourSECAP konsorcijs, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram